Συνάντηση διευθυντών και υπευθύνων της σύμπραξης

Η πρώτη συνάντηση όλων των εταίρων της σύμπραξης πραγματοποιήθηκε το Νοέμβριου του 2007 και συγκεκριμένα από τις 20 έως τις 24 Νοεμβρίου, στο Turgutlu της Τουρκίας.

Στη συνάντηση συμμετείχαν οι διευθυντές και οι υπέυθυνοι της σύμπραξης από κάθε σχολείο.

Ο στόχος της συνάντησης αυτής ήταν να επαναπροσδιοριστεί το πρόγραμμα των επόμενων συναντήσεων όλων των μελών του "Ουράνιου Τόξου" μια και υπήρχε το γεγονός ότι το σχολείο από την Πολωνία δεν πήρε χρηματοδότηση από τον Εθνικό του φορέα.

Κατά τη διάκεια της συνάντησης καθορίστηκε το πρόγραμμα των μελλοντικών συναντήσεων και συζητήθηκαν λεπτομέρειες που αφορούσαν τον τρόπο εργασίας και επικοινωνίας των εταίρων.

Από το σχολείο μας στη συνάντηση συμμετείχαν οι κυρίες: Μπράτσα Ευαγγελία (Διευθύντρια) και Ελαφούδη Δήμητρα (Υποδιευθύντρια).

Εκτός από τις ανωτέρω εργασίες πραγματοποιήθηκε μια εκδήλωση όπου κάθε εταίρος παρουσίασε το σχολείο του, την πόλη του και το εκπαιδευτικό σύστημα της χώρας του.

Τέλος οι καθηγητές ξεναγήθηκαν από τους Τούρκους συναδέλφους τους στο Turgutlu, τη Σμύρνη και σε αξιοθέατα της γύρω περιοχής.