Η σύμπραξή μας έχει ως τίτλο "Ας συναντηθούμε κάτω από το Ουράνιο Τόξο" και τα σχολεία που συμμετείχαν σε αυτή ήταν έξι. Συγκεκριμένα ήταν:

Συντονιστικό σχολείο:

Εταιρικά σχολεία:

Χρηματοδότηση για την υλοποίηση της σύμπραξης έλαβαν μόνο τα τέσσερα πρώτα σχολεία. Δεν εγκρίθηκε η συμμετοχή του σχολείου της Πολωνίας από την δική του εθνική επιτροπή. Έτσι συμμετείχε "διαδικτυακά" και παρερεύθηκε μόνο σε μία συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στη Γερμανία.
Το σχολείο από την Burkina Faso της Αφρικής συμμετείχε μόνο "διαδικτυακά" μετά από πρόταση των Φιλανδών καθηγητών.

Μπορείτε να περιηγηθείτε στα links αριστερά ώστε να γνωρίσετε από κοντά το κάθε σχολείο.

Turkey Flag   Greek Flag    Finland Flag    Germany Flag    Poland Flag    BurkinaFaso Flag