Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός δημιουργίας Αφίσας

Η Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων του Υπουργείου Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης διοργανώνει τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό δημιουργίας αφίσας 2015-2016 για τους μαθητές/τριες των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας με τίτλο: "Χτίζουμε την Ισότητα των Φύλων δημιουργώντας ενάντια στα στερεότυπα".

Σκοπός του διαγωνισμού είναι οι μαθητές/μαθήτριες να ευαισθητοποιηθούν και να επιδείξουν ενδιαφέρον για θέματα ισότητας, στοχεύοντας στην παραγωγή προτότυπων έργων που θα προβάλλουν το πως αντιλαμβάνονται οι ίδιοι - και οι ίδιες - την έννοια της ισότητας των φύλων και την εξάλειψη των στερεοτύπων

Η αφίσα των κοριτσιών κατέλαβε την 3η θέση!!!

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες για την διάκρισή τους και τους ευχόμαστε μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον.

Δείτε την αφίσα σε μεγένθυση