Ακούστε μας στο European School Radio

Το σχολείο μας συμμετέχει δυναμικά στο πρώτο διαδικτυακό μαθητικό ραδιόφωνο στο European School Radio!!!
Από την περσινή χρονιά ξεκινήσαμε να ασχολούμαστε με τη δημιουργία "μικρών" δεκάλεπτων ραδιοφωνικών εκπομπών που τις βγάζαμε οn-air μόνο στα διαλείμματα και στο χώρο του σχολείου.
Φέτος το European School Radio μας δίνει μια εξαιρετική ευκαιρία να βγάλουμε αυτή τη δουλειά μας προς τα έξω και να φωνάξουμε μαζί με όλα τα άλλα σχολεία της Ελλάδας ότι το σχολείο δεν είναι βαρετό αλλά μπορεί να γίνει και χώρος δημιουργικής απασχόλησης των μαθητών.

Η πρώτη ηχογραφημένη εκπομπή μας είναι η Up Art Radio. Την ετοίμασαν οι μαθητές της Γ' Τάξης Καβακιώτης Πασχάλης, Παπαλάμπου Ραφαέλλα, Ρέκκα Αννα-Δροσίνα και Τσάφα Μαρία. Η θεματολογία της περιλαμβάνει νέα από τον κινηματογράφο εμπλουτισμένα με ξένη και ελληνική μουσική.
Ακούστε την κάθε δεύτερο Σάββατο 8:00 με 9:00 το βράδυ.

Η δεύτερη ηχογραφημένη εκπομπή μας είναι η dj mc. Την ετοίμασε ο μαθητής της Γ' Τάξης Μοσχούδης Χρήστος. Πρόκειτε για ένα εντυπσιακό remix.
Ακούστε την κάθε δεύτερο Σάββατο 8:00 με 9:00 το βράδυ (εναλλάξ με τη εκπομπή Up Art Radio).

Ευχόμαστε καλή ακρόαση σε όλους.