Θεατρική παράσταση: "Ζητείται ψεύτης"

Στις 29 Απριλίου 2017 και στις 8 Μαϊου 2017 οι μαθητές της Α' και Β΄ Τάξης του σχολείου μας παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία στο αμφιθέατρο του Δήμου Διδυμοτείχου την κωμωδία του Δημήτρη Ψαθά "Ζητείται ψεύτης".

Η σκηνοθεσία της παράστασης έγινε από τη μαθήτρια της Α' τάξης Αλεξούδη Αναστασία, και οι χορογραφίες από τη μαθήτρια της Α' τάξης Κυπραίου Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. Τα σκηνικά έγινας από την Καραντωνούδη Κυριακή (Μαθήτρια Α' τάξης), Μπάρμπα Νικολέτα και Παπανδρούδης Απόστολος (μαθητές της Β' τάξης).

Υποβολείς της παράστασης ήταν οι Ανταλή Παναγιώτα (μαθήτρια της Β' τάξης) και Κυπραίου Ειρήνη (μαθήτρια της Α' τάξης)

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν στην οργάνωση και υλοποίηση της παράστασης καθώς και στη διευθύντρια του σχολείου μας κ. Τριανταφυλλίδου Εριφύλη για την καθοδήγηση και την υποστήριξη που παρείχε στους μαθητές.

Το έργο ερμήνευσαν:

Αδαμάκης Αθανάσιος Θόδωρος Πάρλας
Συριτούδης Άγγελος Φερέκης Θεόφιλος
Βοϊδανίδου Κυριακή Τζένη
Κούφας Φώτης-Αθανάσιος Βρασίδας
Αλεξούδη Αναστασία Πιπίτσα
Βάσιου Βασιλική Κούλα
Καπουλού Αναστασία Ζωζώ
Γκουντινάκης Φίλιππος Άγης
Μπακιρτζής Ιωάννης Πατατιάς
Γρηγοριάδης Παντελής Παναγής Δερβίσης
Σαρακινούδη Βασιλική-Ραφαηλία Πίτσα Κίτσα

Ευχαριστούμε όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της παράστασης και όσους στήριξαν με την παρουσία τους τους μαθητές μας.

Θερμά συγχαρητήρια παιδιά! Μας κάνατε για μια ακόμη φορά περήφανους.