Θεατρική παράσταση: "Η τύχη της Μαρούλας"

Στις 19 και 26 Μαρτίου 2016 η Β΄ Τάξη του σχολείου μας παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία στο αμφιθέατρο του Δήμου Διδυμοτείχου το κωμειδύλλειο του Δημητρίου Κορομηλά "Η τύχη της Μαρούλας", σε μουσική Λουκιανού Κηλαηδόνη..

Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά που συμμετείχαν και στις καθηγήτριες κ. Μπεξούδη Γεωργία και κ. Τριανταφυλλίδου Εριφύλη που προετοίμασαν και υλοποίησαν την παράσταση.
Ευχαριστούμε πολύ και την κ. Μπράτσα Ευαγγελία, πρώην Διευθύντρια του σχολείου μας, για την πολύτιμη βοήθειά της στην προετοιμασία της παράστασης.
Ιδιαίτερα ευχαριστούμε θερμά τον κ. Λουκιανό Κηλαηδόνη (συνθέτη-τραγουδιστή) για την ευγενική του χειρονομία να μας παραχωρήσει τη μουσική της παράστασης.

Το έργο ερμήνευσαν:

Βάσιου Γωγώ Μαρούλα (Πλύστρα)
Δέτσιος Νικόλαος Μπάρμπα-Λινάρδος
Ιορδανίδης Χρήστος Χρήστος (Μάγειρας)
Κώστογλου Βασίλης Κωσταντής (Αμαξηλάτης)
Δεληντζής Νικόλαος Παγκράτης (Κτηματίας)
Γρικίδου Μαρίνα Φαροπούλου (Αρχιτέκτων)
Τοπαλούδη Παρασκευή Ζαμπέτα (θαλαμηπόλος)
Ζουκίδου Δήμητρα Ελένη (σιδερώστρα)
Γκατσιούδη Λίνα Ξανθή (υπηρέτρια)
Γραμμενίδης Δημήτρης Αντώνης (παραμάγειρας)
Κοντός Γιώργος Γιώργης (ιπποκόμος)
Βουλγαρούδη Κορίνα Σταμάτα (θυρωρός)
Σαρσάκη Βασιλική Νικολίνα (θαλαμηπόλος)
Καραμπιμπέρη Ειρήνη Θανάσω (κηπουρός)
Ζλατινούδη Βάσια Υποβολέας

Ευχαριστούμε όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίηση της παράστασης και όσους στήριξαν με την παρουσία τους τους μαθητές μας.

Θερμά συγχαρητήρια παιδιά! Μας κάνατε για μια ακόμη φορά περήφανους.

Φωτογραφίες από την παράσταση

Οι φωτογραφίες ανήκουν στο Photo Voulis (Μπιλιακάκης Νεκτάριος) - Διδυμότειχο

Σημείωση: Για τη δημοσίευση των ανωτέρω φωτογραφιών υπάρχει έγγραφη άδεια των γονέων-κηδομόνων των μαθητών